Arepas De Lyna - autentický venezuelský zážitek

Víte, co jsou arepas, empanadas, chachapas nebo tequeňos? Seznamte se s venezuelskými specialitami ručně vyrobenými pro vaši akci.

Na ulici Korunní se před rokem objevilo na první pohled nenápadné bistro. Přibližte se ale na pár kroků a během několika vteřin poznáte, že jste se ocitli v samém srdci pražské latinskoamerické kultury – v Arepas De Lyna.

Příběh vzniku Arepas De Lyna nám vypráví Lyna a Bob – životní partneři a zakladatelé venezuelského bistra.

Jak celý koncept vzniknul a kdo za ním stojí? 

Koncept Arepas De Lyna vznikl spontánně poté, co se Venezuelka Lyna, která žije v ČR již 18 let, seznámila s českým přítelem Bobem (pravé jméno Bohuslav). Po dvou letech společného žití a mnoha diskuzích jsme se rozhodli splnit Lynin sen o vlastní Areperii. Dohodli jsme se, že založíme malý rodinný podnik s venezuelskou regionální kuchyní poskytující nadstandardní služby a velmi kvalitní jídlo bez lepku a bez chemie.

Slovo dalo slovo a začali jsme spolu v domácí kuchyni s dodávkami na objednávku. Po nějaké době jsme otevřeli malinké bistro blízko Jiřího z Poděbrad a tři měsíce potom, v lednu 2017, větší bistro Arepas De Lyna na Korunní ulici.

Zpočátku jsme pracovali sami s pomocí rodinných členů z Venezuely a nyní v polovině roku 2018 už máme svého zaměstnance. Nejdůležitější je pro nás příjemná autentická atmosféra, dodržování kvality a konceptu rodinného podniku. Naše přítomnost v provozu je proto nezbytná.

Co všechno vyrábíte a v čem jste dobří?

Vyrábíme typické venezuelské jídlo dle rodinných receptů z oblasti La Guaira, z kvalitních surovin, bez lepku a chemie. Můžete nás navštívit v našem bistru nebo vám rádi zajistíme občerstvení pro vaši firemní nebo rodinnou událost. Na akce zařizujeme rauty a grilujeme - vše v autentické atmosféře venezuelské pohostinnosti za účasti týmu pocházejícího přímo z oblasti La Guaira. Zábavu rádi podpoříme živou hudbou venezuelské produkce.

Představu o atmosféře v našem podniku si uděláte nejlépe, když nás navštívíte anebo se můžete podívat na Facebook či Instagram.

Nejoblíbenější dobroty

Arepas - Venezuelci mají arepa (placka) jako národní jídlo, je vyrobené z kukuřičné mouky, upravené na grilu, nebo smažené. Arepas se plní masem, fazolemi, zeleninou, avokádem, vejci, sýrem, rybami a omáčkami.

Empanadas - typická venezuelská kapsa z kukuřičné mouky, smažená, naplněná masem, sýrem, fazolemi, zeleninou.

Chachapas - grilované placky podobné omeletám ze sladké kukuřičné mouky, doplněné různými přílohami podobně jako Arepas.

Platanos Playeros - specialita podniku Arepas De Lyna pocházející přímo z oblasti La Guaira, připravená ze zeleninových banánů, smažená a doplněná různými přílohami podobně.

Tequeňos - velmi oblíbená pochoutka pro děti a ještě oblíbenější pro dospělé na různých párty k pivu, vínu a jakýmkoliv nápojům. Je to sýrová tyčinka v těstíčku z pšeničné nebo bezlepkové mouky. 

Nabízíme vše i ve variantě vegetarian a vegan. Nechybí míchané nápoje s venezuelským rumem.

Proč děláte to, co děláte?

Baví nás přinášet lidem radost, štěstí, pohodu a extra zážitky, které nikde jinde zažít nemohou. Také se snažíme ve spolupráci s komunitou venezuelských lidí žijících v ČR pomáhat lidem ve Venezuele v jejich momentálně těžké situaci. Lidem, kteří se dostanou do České republiky zase pomáháme v orientaci a adaptaci v místním prostředí.

Máte zájem o venezuelské dobroty? Dejte vědět, rádi pro vás domluvíme občerstvení na míru vaší akci.

Publikováno 23. 7. 2018
Zajímavé informace o prostorech 1x za měsíc ve vaší schránce