Užijte si pověst dokonalého hostitele

"Ladies and Gentlemen, serving Ladies and Gentlemen“ aneb profesionální catering na vaše akce od pana Lišky.

Tým z Fox & Co catering je zárukou perfekcionismu, preciznost a absolutní spolehlivosti, ať pořádáte akci pro pět nebo sto padesát hostů. "Obsluhu ve špatně padnoucím obleku na našich akcích nenajdete" slibuje zakladatel Petr Liška, který nám zároveň prozradil něco více o sobě a své firmě.

Jak vzniknul Fox & Co catering a kdo může za vznik celého konceptu?

Nebyla to náhoda, ani nepromyšlený krok. Již delší dobu jsem si pohrával s nápadem, že založím vlastní podnik. Měl jsem touhu se osamostatnit, zúročit roky zkušeností v oboru a spolupracovat s lidmi, kteří jsou stejní nadšenci jako já. Nicméně vše se muselo důkladně naplánovat. Prvotní myšlenka se začala postupně utvářet a na světlo přišel Fox & Co catering. Takže za vznikem stojím já. 

Za fungováním společnosti ale stojí celý tým. Šéfkuchař František Maděra nasbíral zkušenosti ve Francii, USA, Anglii, Skotsku a Kanadě. Jeho zásadní kuchařskou vášní se staly burgery. Sommelier Flemming Teilgaard Laugesen sice pochází z Kodaně, ale vždy ho zajímala italská vína. Po patnácti letech rozšiřování someliérských obzorů začal vybírat a do Česka dovážet ta nejlepší dosud neobjevená vína. Pořádá kurzy, semináře a školení o vínech v šesti jazycích a vybírá ta nejlepší vína k vašemu menu. Mou doménou je pak příprava a organizaci komornějších privátních i firemních akcí, kde osobně dohlížím na spokojenost hostů.

Jaký catering v současnosti nabízíte a proč by si vás měl někdo objednat?

V současné době se zaměřujeme zejména na privátní a firemní akce do 150 hostů, kde spojujeme výbornou kuchyň s osobním přístupem, naše obsluha je vždy usměvavá a profesionální. Přemýšlíme za hostitele a hostům dáme vždy něco navíc.

Objednat si u nás můžete coffe break, raut, servírované menu i finger food a canapés, neboli jednohubky a chuťovky. Naší specialitou je takzvaný flying catering, při kterém se náš personál pohybuje mezi hosty a citlivě nabízí jednohubky a chuťovky, aniž by hosté museli přerušit konverzaci s kolegou nebo obchodním partnerem.

Do Fox & Co se snažím implementovat zkušenosti z USA, a proto jsou 3F základním kamenem našich služeb:

FAST – rychlá komunikace s klientem, u nás klient na nic nečeká

FRESH – pokrmy jsou čerstvé a chutné, menu je sestavováno dle sezonnosti

FRIENDLY – celý tým je profesionální a zároveň přátelský

Na akcích nám v zázemí visí motto: „We are Ladies and Gentlemen, serving Ladies and Gentlemen.“

Jaké máte plány do budoucna? 

Naše vize je vybudovat firmu, která bude vnímána svými klienty jako precizní, ochotná, reprezentativní a v neposlední řadě spolehlivá. Chceme pracovat poctivě a eticky. V budoucnu máme v plánu otevřít bistro, které propojíme s cateringem.

Proč děláte to, co děláte, a ne třeba právničinu? :)

Jednoduše proto, že mě to baví a je to moje inspirace. Na akcích se cítím jako ryba ve vodě. Jsem detailista, který je silně orientován na hosta. V oboru se pohybuji od svých 15 let, kdy jsem nastoupil na střední hotelovou školu v Praze. Pro zkušenosti jsem jel i do Francie a USA. Pracoval jsem dva roky v Pine Brook Country Clubu ve státě Massachusets. Této zkušenosti si nesmírně vážím.

Zalíbil se vám přístup ke gastronomickému servisu v podání Petra Lišky? Dejte nám vědět, zajistíme, abyste obdrželi kompletní nabídku na akci dle vašich představ;) 

Publikováno 23. 4. 2018
Zajímavé informace o prostorech 1x za měsíc ve vaší schránce