19 / 1 / 2022

Z Rohanského ostrova se stává nová sportovní a zážitková destinace

19 / 1 / 2022

Započetí výstavby dlouho očekávané lávky HolKa spojující dvě dynamicky se rozvíjející pražské čtvrtě spustilo plánování a realizaci dalších navazujících projektů realitní společnosti CA Immo, které postupně promění nevyužité karlínské nábřeží s přilehlým okolím moderního administrativního komplexu River City Prague.

Atraktivní retailový mix i zajímavé volnočasové aktivity mají přilákat širokou cílovou skupinu obyvatel a zejména propojit místní komunitu. Aktivaci lokality, obchodů a veřejného prostoru v oblasti Rohanského ostrova dostala na starosti společnost Dejsiprostor.

Chystané projekty lokalitu mezi nábřežím Vltavy a Karlínským náměstím zvelebí a zejména ji obohatí novými volnočasovými aktivitami pro místní rezidenty, obyvatele z okolních čtvrtí, i pro zaměstnance z přilehlých kanceláří. “Místa určená k neformálnímu setkávání zaměstnanců se mimo jiné stávají středobodem prémiových kancelářských budov. Proto chceme zatraktivnit nabídku těchto možností i v přilehlém okolí, kde v prosinci vyrostlo zimní kluziště River Rink s originálním konceptem, a zároveň ji propojit s místní komunitou,” říká Václav Jonáš, ředitel české pobočky CA Immo. Ta se specializuje na výstavbu a provozování kancelářských nemovitostí, mezi které patří obchodní kampus River City Prague s pěti luxusními administrativními budovami.

Provozním partnerem, jenž v rámci projektu sestavuje mix obchodů a restaurací jako atraktivní celek pro obchodníky i koncové návštěvníky, se stala společnost Dejsiprostor (DSP). Kromě vhodného výběru podniků, a tedy zajištění nájemníků do komerčních prostor, následně řídí a vyhodnocuje jejich úspěšnost. DSP současně spoluvytváří veřejný prostor inspirovaný trendovými projekty ze zahraničí a připravuje komunitní a kulturní programy typu River Rink.

Tento pop upový zimní projekt láká návštěvníky do areálu River City Prague díky příjemně nasvícené venkovní ledové ploše o rozměrech 15  x 30 metrů a pulzující atmosféře, kterou dotváří stylový street food koutek zasazený do lodních kontejnerů i vyhřívaný aprés-skate bar, kde se o skvělou zábavu starají barmani s originálními signature drinky, DJ´s se svými živými hudebními sety a také zajímaví muzikanti během akustických večerů. Velkým tahákem River Rinku je právě bohatý doprovodný program na ledě i mimo něj, příjemné prostředí, kde se lidé rádi zdržují a navazují nové kontakty, ale i speciálně sestavené zimní menu od lokálního karlínského konceptu Nejen bistro včetně poctivého svařáku na zahřátí.

Blízkost řeky Vltavy, dobrá dopravní dostupnost a perfektní lokalita v centru města, kterou v budoucnu ještě lépe zpřístupní lávka HolKa, jsou samy o sobě skvělým předpokladem k tomu, aby se z Rohanského ostrova stalo oblíbené volnočasové místo. Ale teprve díky dalším navazujím projektům včetně River Rinku okolí administrativního komplexu River City Prague skutečně ožívá. “Velice si vážíme spolupráce s investorem CA Immo na takto významném projektu, který částečně změní charakter dynamického Karlína. I proto vynaložíme maximální úsilí k tomu, abychom společně vytvořili nový veřejný kultovní prostor plný zeleně, života, sportu a dobré gastranomie, kam si rádi zajdou obyvatelé z celé Prahy,” říká Ivo Suchomel ze společnosti DSP.

DSP s CA Immo již realizuje návrhy na vybudování Karlínské náplavky a komunitního parku, zpřístupní nové eventové prostory, vytvoří širší portfolio volnočasových aktivit zaměřených na vzdělávání, kulturu a sport a rozšíří nabídku atraktivních gastronomických podniků z přilehlého Karlínského náměstí až na nábřeží Vltavy, kde právě vznikne Karlínská náplavka plná zeleně a odpočinkových míst. V současné době tudy vedou stezky pro běžce, cyklisty i bruslaře. Na nedalekém starém vodáckém kanále na Štvanici vznikne umělá říční surfová vlna s výhledem na Pražský hrad.

Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace Z River City Karlín se stává nová zážitková a gurmánská destinace