Jeden z našich nejkrásnějších prostor a nepopiratelný genius loci - seznamte se s K10

Pokud se často pohybujete v okolí Vinohrad a Vršovic, možná jste u parku Grébovka v Koperníkově ulici míjeli zdánlivě nenápadnou neobarokní vilu s vlajícím žlutým praporkem. Budova ukrývá velkolepé kancelářské, konferenční i neformální prostory se zahradou pro práci i odpočinek.

Příběh vzniku projektu K10 Coworking nám vypráví Nela Horníčková.

“K10 Coworking jsme zakládali nejen jako náš vlastní pracovní prostor, ale také jako příležitost dalším členům pracovat někde, kde to dává smysl a funguje. Nehledě na to, že každý člen má obrovský prostor k získání nových kontaktů a potenciálních obchodů. Nápad vznikl v komunitě šesti firem (Story TLRS, Academy Global, The Element, Zeerat, Inspirum a Appmine), které dlouho hledaly místo pro práci. Když jsme objevili vilu v krásné lokalitě na Vinohradech, bylo rozhodnuto,” popisuje začátky spoluzakladatel K10 Piero Šesták. Za K10 Coworking stojí několik nadšenců z odlišných branží, kteří spojili své síly a dali tak vzniknout místu s jedinečným geniem loci. “Začátky byly vyčerpávající, ale stálo to za to. Přes den jsme pracovali každý pro své firmy a po večerech, nocích a víkendech jsme pracovali na tom, abychom vilu otevřeli v čase a stavu tak, jak jsme slíbili členům,” doplňuje Piero.

K10 Coworking funguje od května 2016. Za téměř rok a půl svého působení hostila vila rozmanité události. Například vernisáže spřátelené galerie The Chemistry Gallery, která propůjčuje K10 obrazy, Pitching Night s investory Václavem Dejčmarem, Davidem Špinarem a dalšími nebo třeba INSTAX party pro influencery. “Snažíme se zprostředkovat členům různorodý program v podobě přednášek a workshopů na témata, která by je mohla zajímat a zároveň kariérně posunout,” dodává Community Managerka sdílených kanceláří, Tanja.

Vilu K10 si lze pronajmout jako konferenční prostory na události různého typu. Možnosti pronájmu blíže popsala Event Managerka Iv. “Je možné u nás pořádat různé přednášky, workshopy, tiskové konference, prezentace, ale i firemní večírky či svatby. Firmy si u nás také mohou pronajmout na jeden den zasedací místnost s částí zahrady, objednat si catering a vše ostatní tak, aby měly plný komfort na práci v nevšedním prostoru. Jsme ochotni vyhovět individuálním požadavkům našich klientů, zároveň je ale nezbytné myslet na coworkingový provoz a prostor na práci."

Podívejte se na podmínky pronájmu vily K10 a uspořádejte originální konferenci nebo stylovou party. 

Publikováno 4. 9. 2017
Zajímavé informace o prostorech 1x za měsíc ve vaší schránce