Studio Reaktor – sdílení nápadů a radost z práce

V Praze 4 – Podolí najdete inspirativní konferenční prostor pro práci schovaný v útrobách staré Sokolovny. Jak se stane, že jednu budovu sdílí architekti, designeři, grafici a zároveň Tělocvičná jednota? Zeptali jsme se Kuby Heidlera, jednoho ze zakladatelů Studia Reaktor.

"Chce to změnu", řekli jsme si. Příliš mnoho černých roláků (rozumějme architektů) na jednom místě způsobí, že se začnete každý den v práci cítit jako na koncertu Depeche Mode. A tak jsme se rozhodli naše prostory obarvit mezioborovou spoluprací. Reaktor je platforma určená pro setkávání lidí s názory. Pouze střetáváním rozdílných profesí se lze dostat k jádru rozličných projektů, zajímavým výsledkům a nezapomenutelným zážitkům.

A tak se půjčilo nářadí a začalo se pracovat na projektu. Hlavním mottem návrhu se staly 3 body: použití recyklovaného materiálu, jednoduchost – čistota prostoru, sdílení jako cesta ke společnému cíli. Jednotícím prvkem interiéru je všudypřítomná překližka na stěnách, podlaze i minimalistickém nábytku. Hlavním prvkem se stal společný pracovní stůl. Jednací prostor hned za dveřmi slouží ke komunikaci s klientem. Úložné prostory byly zavěšeny do stropních nosníků. Pracovní plocha je díky pojízdným boxům rychle uklizena a připravena pro jednání a workshopy. Čelní stěna slouží pro prezentaci finálních projektů. Černý vstup, šatna a kuchyňka jsou samozřejmou součástí zázemí studia. Na první pohled zaujme výrazně zabarvená odpočívárna, která je pokryta pohodlným kobercem s polštáři. Po náročné odevzdávce se holt člověk musí pořádně vyspat.

Při sdílení otevřeného prostoru se domluvila pravidla údržby a respektu ostatních. Realizovaný prostor se stal inspirací pro další projekty vznikající v atelieru. Celý prostor stojí na jednoduchém řešení, racionální dispozici, sdílení prostoru a myšlenek.

Parta z Reaktoru by ráda sdíleli svůj prostor i s vámi. Pokud hledáte intimní konferenční prostory pro pravidelná setkání nebo i jednorázové meetingy, v Sokolovně na břehu Vltavy vás přivítají s otevřenou náručí. Pronajměte si zasedačku ZDE.

Publikováno 28. 6. 2017
Zajímavé informace o prostorech 1x za měsíc ve vaší schránce