Manifesto - první kulturní a gastro pop-up market v Praze

Narazili jste v Londýně, Amsterdamu nebo třeba Bangkoku na veřejná venkovní tržiště, často sestavená z plechů, dřevěných boxů nebo přepravních kontejnerů? Vězte, že letos v červnu se takové místo objevilo i v našem hlavním městě. 

Za odvážný projekt s názvem Manifesto zaměřený na kulturu a gastronomii můžeme vděčit neziskové organizaci reSITE a týmu z Aerofilms. Pop-up market se pro vás otevřel mezi Masarykovým nádražím a Florencí, na stavebním pozemku Penty. Projekt se tak podařilo spojit s oživením dosud nevyužitého, trávou zarostlého místa přímo v centru Prahy.

Manifesto je soustavou 27 námořních kontejnerů sloužících jako prodejní stánky street food, kávy, oblečení a designu. Důvěru při hledání těch nejlepších konceptů získal náš tým Dejsiprostor. Domluvili jsme pro vás asijský street food od SaSaZu, ajurvédskou dósu od DOŠAS, argentinské speciality od Gran Fierro, křupavé hranolky od Faency Fries, trhané vepřové od Meat Vandals, české speciality ve street podobě od CK Knödelrei, burgery The Craft, italské speciality od Wine Food, vege dobroty z Etnosvěta, domácí polévky a sandwiche z Bistra 8, vyhlášenou zmrzlinu Angelato, sladkosti od Ollies, skvělou kávu Doubleshot a mnoho dalších!

Na Manifesto se nechodí jen na jídlo, čekají vás projekce, DJs, hudební vystoupení nebo workshopy. Program se dozvíte na Facebooku.

Manifesto je vůbec prvním českým konceptem, který díky spolupráci s Mastercard funguje na výhradně cashless bázi, hotovost tedy nenoste.

Sledujte Manifesto na sociálních sítích:

  • https://www.facebook.com/manifesto.market/
  • https://www.instagram.com/manifesto.market/

Doufáme, že vás na Manifesto dorazí co nejvíce! Otevřeno je každý den od 11 do 22. My jsme se stali pravidelnými hosty;)

Publikováno 25. 4. 2018
Zajímavé informace o prostorech 1x za měsíc ve vaší schránce