Manifesto - první kulturní a gastro pop-up market v Praze

Narazili jste v Londýně, Amsterdamu nebo třeba Bangkoku na veřejná venkovní tržiště, často sestavená z plechů, dřevěných boxů nebo přepravních kontejnerů? Vězte, že letos v červnu se takové místo objeví i v našem hlavním městě. 

Za odvážný projekt s názvem Manifesto zaměřený na kulturu a gastronomii můžeme vděčit neziskové organizaci reSITE a týmu z Aerofilms. Pop-up market se otevře v červu tohoto roku mezi Masarykovým nádražím a Florencí, na pozemku Penty, který je určen pro stavbu nového business centra. Díky tomu, že se organizátorům podařilo spojit projekt s oživením dosud nevyužitého místa přímo v centru Prahy, získali záštitu i ze strany vedení města.

Manifesto bude soustavou 28 námořních kontejnerů sloužících jako prodejní stánky street food, kávy, oblečení, designu i knih. Důvěru při hledání těch nejlepších prodejců získal náš tým Dejsiprostor. Prozradíme, že svou účast už přislíbily koncepty jako jsou Vinohradský pivovar, zmrzlinářství Angelato, restaurace Dish, Gran Fierro, SaSaZu, Bistro 8 a mnoho dalších. 

Projekt počítá i s venkovním posezením (cca 400 míst) a prostranstvím určeným na kulturní akce, jako například projekce, DJs, hudební vystoupení nebo workshopy.

První architektonická podoba Manifesta vznikla ve studentské soutěži Superstudio a jednomu z vítězných týmů bylo svěřeno rozpracování projektu. Skutečnost, že máme talentované studenty, kteří se podílejí na oživování hlavního města, je určitě skvělou zprávou.

Manifesto bude vůbec prvním českým konceptem, jenž bude díky spolupráci s Mastercard fungovat na výhradně cashless bázi, hotovost zde tedy nebude přijímána.

Máte zajímavý produkt a rádi byste se stali jedním s prodejců? Pronajměte si kontejner ještě dnes. Podmínky najdete zde.

Sledujte Manifesto na sociálních sítích:

  • Facebook@manifesto.city
  • Instagram@manifesto.yo

Doufáme, že vás na Manifesto dorazí co nejvíce;) My už se nemůžeme dočkat!

Publikováno 25. 4. 2018
Zajímavé informace o prostorech 1x za měsíc ve vaší schránce