6 / 4 / 2018

Gastronomická revoluce od Zátiší catering

6 / 4 / 2018

Live cooking show, street food nebo table mapping... Vítejte ve světě inovativní, nápadité i zodpovědné gastronomie.

O společnosti Zátiší Catering už jste určitě slyšeli. Rádi bychom vám příběh i nabídku tohoto slavného a sympatického caterera ještě více přiblížili. Zeptali jsme se proto sales manažerky Nadi Bartákové na pár otázek ze zákulisí. 

Jak celý projekt Zátiší Catering vzniknul?

Divize Zátiší Catering vznikla jednoduše - nejprve restaurace, pak catering. Zákazníci, kteří chodili do našich restaurací, se začali ptát, jestli bychom jim mohli dodat jídlo do kanceláře, pak že bude večírek a podobně. Byl hlad po změně, po kvalitě. Chlebíčky i tenkrát už byly přežitkem, trh chtěl víc. No a to byl už jen krok k tomu dát dohromady tým a prostě začít.

Za vznikem jednoznačně stojí náš majitel Sanjiv Suri a za současným provozem cateringové divize Jan Šmelhaus.

Zátiší Catering na trhu funguje již přes 20 let a patří do rodiny Zátiší Group, jejíž součástí jsou restaurace V Zátiší, Mlýnec, Bellevue a Žofín Garden, ale i síť veřejného stravování a kantýn Fresh & Tasty. Zátiší Catering je exkluzivním catererem v lokalitách Žofín Palác a Prague Congress Centre. Svůj kulinářský um nicméně celoročně dodáváme na akce různého typu a velikosti napříč celou Prahou do více než 100 lokalit.

Hranice Prahy nás nezastavují. Pro naše klienty vaříme napříč celou Evropou. I přes vyšší náklady na dopravu jsme konkurence schopni s cenou oproti lokálním zahraničním dodavatelům. Navíc máme podstatně vyšší kvalitu dodávaného jídla a servisu než tamní dodavatelé.

Jaký cateringový servis v současnosti nabízíte a proč by si měl někdo dát vaše jídlo?

Odpovím krátce: „Servírujeme novátorství, vytříbenou chuť, nápady, ale i spolehlivost. Překonáváme hranice nejen chutí, tvarů, barev, kombinací, ale i České republiky. Řekněte nám, kde a koho chcete pohostit a ostatní nechte na nás.“

V Zátiší jsme zorganizovali už přes 1230 dechberoucích eventů.

Jaké máte plány do budoucna?

Dříve jsme měli vizi inovovat, dnes tuto vizi již žijeme. Nejen že sledujeme světové trendy, ale cílíme i na to být trend setters. Daří se nám pojit zdánlivě nespojitelné – třeba moderní technologie a jídlo. Důkazem toho je např. „table mapping“ gala večeře. Dnes již můžeme říct že se jedná o zavedený produkt, který stále uchvacuje tuzemské i zahraniční hosty. Můžeme již prozradit, že i s tímto produktem připravujeme další novinky.

Momentálně se hodně fokusujeme na sestavování menu tak, abychom maximálně eliminovali odpad, aby se vše zužitkovalo, připravovat koncepty co nejvíce přátelské k našemu životnímu prostředí, neboli Sustainable menu. Takže už teď máme hotové bezodpadové menu jak na gala večeře tak i na bufety. Vše je promyšleno do detailu – od nádobí po likvidaci odpadu.

Proč děláte to, co děláte, a ne třeba právničinu?:)

I právníci potřebují jíst. A kdo by vařil, kdyby všichni dělali právo? :) Navíc my jsme vážně nadšenci, které baví dobré jídlo, pití a zážitek z něj. A proč si to nechávat pod pokličkou, když to můžeme zprostředkovat ostatním? A z reakcí našich klientů vidíme, že asi něco děláme dobře.

Máte rádi inovace, kvalitu a profesionální přístup? Zátiší Catering je spolehlivá volba, pokud pro své hosty plánujete nezapomenutelný event. Dejte nám vědět, rádi vše domluvíme a zajistíme pro vás nabídku na míru.