15 / 10 / 2022

Otevřeli jsme oázu klidu v centru rušných Holešovic

15 / 10 / 2022

V areálu bývalého Holešovického pivovaru jsme pro společnost Conseq společně s Edit! architekty revitalizovali historickou piazettu a vytvořili tak svěží veřejný prostor.

Industriální charakter Holešovic podtrhují budovy, které dnes často neslouží svému původnímu účelu, ale které i po letech poskytují zázemí místním firmám a rezidentům. Jednou z nich je i budova bývalého Holešovického pivovaru, která patří do moderního kancelářského komplexu A7 Office Center společnosti Conseq.

Naším úkolem bylo oživit piazettu ve vnitrobloku areálu, která je dlouhodobě málo využívaná, i přesto, že se jedná o architektonicky velmi zajímavé a udržované místo. Úkolu jsme se zhostili společně se studiem Edit! a vytvořili jsme koncept oázy klidu a odpočinku uprostřed rušných a v létě často vyprahlých Holešovic. Jak to dopadlo se můžete podívat na fotkách ze sousedského setkání a opening party revitalizovaného prostoru, která proběhla ve čtvrtek 6.10 pod křídly eventového oddělení Dejsiprostor.

Nový koncept se skládá z velké 20x9m dřevěné paluby s vodním prvkem, "obřím" pískovištěm pro děti, novými dřevěnými stoly a volně umístěným mobiliářem, stínícími prvky, osvětlením či kulturním boxem s kreslicími tabulemi pro děti.

"Naším úmyslem bylo vytvořit příjemné a bezpečné místo v centru jinak rušných Holešovic, které by poskytlo útočiště nejen místním firmám a lidem pracujícím v A7, ale i rezidentům a lidem žijícím nedaleko areálu. Mysleli jsme také na rodiče s dětmi a na to, že v létě se zde není moc kam schovat a kde se osvěžit. Doufám, že se nám povedlo to zde oživit a nabídnout lidem dostatek možností vyžití, které na tohle krasné historické místo přilákají více lidí a trochu to tu ožije.", říká Filip Adámek z Dsp. 

V nejbližší době koncept počítá i s napojením na podnik Avion 58 restauratéra Daniela Válka, který by měl již od příštího roku nově vzniklé veřejné prostranství obsluhovat speciální nabídkou street foodu a drinků. Počítá se i s pravidelným programem jako akustickými vystoupeními či příležitostnými akcemi pro místní komunitu. Piazetta Holešovického pivovaru by se tak měla stát novým místem trávení času a setkávaní a vy byste si to rozhodně neměli nechat ujít!

Těšíme se na viděnou. Tým Dsp.

Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic Otevřeli jsme oázu klidu v centru Holešovic