1 / 3 / 2018

Jak jsme pomohli osídlit vily na Letné

1 / 3 / 2018

V Dejsiprostor nezůstáváme jen u pronájmu prostorů na eventy a pop-up obchody. Našim klientům pomáháme řešit i hodně specifické požadavky - například místa pro práci, galerii nebo showroom.

Koncem roku nás potěšila spolupráce se dvěma kreativními klienty - architekty z Collaborative Collective (CollColl) a týmem z Forbidden Spot. Oběma jsme pomáhali najít alternativní prostory, kde se usídlit. Jedni opouštěli krásnou kancelář na Malé Straně z kapacitních důvodů, druzí se stěhovali z budovy Orca před její rekonstrukcí.

Požadavkem byly kreativní, cenově dostupné prostory s flexibilními podmínkami pronájmu a v zajímavé lokalitě. V té době byly k mání 3 vily na Letné, které developer Lordship pronajímá do doby, než bude rozhodnuto o dalších územních změnách v této lokalitě. Ivo z Dejsiprostor nabídnul oběma firmám prohlídky a zanedlouho se jednalo o pronájmu. Vily se nachází na území mezi Hradčanskou a Letenským náměstím. Budovy nejsou v prvotřídním stavu, zato ale nechávají prostor kreativitě.

Forbidden Spot zde chystá komunitní prostor, včetně umělecké galeriie, showroomu a obchodu pro svou značku Life is Porno. Prozkoumejte originální nápady Forbidden Spot na jejich Instagramu.

CollColl našli ve vile zázemí pro všechny členy platformy. CollColl je sdružení architektů a designérů, kteří od roku 2008 nasbírali pestrou škálu neobyčejných projektů - design porcelánu, hmyzí hotel, interiéry klubu Le Valmont, bistra Špejle nebo bytu s taneční tyčí, kancelářské fitouty, rekonstrukce obytných domů či návrhy řešení veřejného městského prostoru. Projekty vedou od první skici až po realizaci.

Každý z členů je osobnost a má svůj styl a specializaci. Dohromady ale tvoří neobvykle kreativní spolek, který se nebrání složitým až experimentálním zadáním a požadavkům. Snaha je, aby měl jeden každý projekt vtip, chytrost, která ho posune dál. Architektura je totiž podle nich "přístup k řešení problému a je jedno, čeho se ten problém týká". 

Pokud chystáte nový stánek, obchod nebo kancelář, určitě můžeme tenhle tým doporučit.