28 / 4 / 2021

Od kontejnerů k developerskému projektu Smíchov City

28 / 4 / 2021

Nová moderní rezidenční i obchodně - kancelářská pražská čtvrť Smíchov City bude především také čtvrtí zážitků, která má bavit a inspirovat. Na rušném Smíchově zároveň nabídne klidná místa k relaxaci a pikniku skrze veřejná prostranství a parky. Těžištěm přelomového developerského projektu společnosti Sekyra Group bude kilometrový pěší bulvár, na jehož konceptu oživění se podílí parta z Dejsiprostor.

Podle nich už samotná výstavba bytů a komerčních prostor v dnešní době nestačí. Místa přitahují pozornost svými příběhy a živelností, čehož si začínají všímat i developeři. Čtvrť Smíchov City bude mimo jiné specifická v tom, že v jedné lokalitě propojí odlišné segmenty lidí. Kromě tisíců nových bytů pro běžné občany tady vznikne nová centrála České spořitelny, která chce poskytnout kvalitní služby svým zaměstnancům. Zajímavý retailový mix obchodů, služeb, menších lokálních nájemců v kombinaci s většími zahraničními řetězci, bohatým kulturním vyžitím a cool/funky zázemím pro trávení volného času zpracovává pro oba zadavatele tým z Dejsiprostor.

Každá destinace je něčím charakteristická a to je potřeba brát na vědomí - ať už lokalitou, historickými událostmi, nebo třeba komunitou lidí, která v ní dlouhodobě žije. My se snažíme mít vždy otevřenou hlavu na všechny strany, i proto jsme rozproudili společné diskuze s developerskou společností Sekyra Group i Českou spořitelnou. Těší nás, že developeři i investoři mají zájem rozvíjet živé čtvrtě, kde den nekončí úderem čtvrté hodiny. Jsme rádi, že jim při realizaci nových čtvrtí můžeme být parťákem,” říká Filip Žilka z Dejsiprostor. “Při správě projektů se nám mimo jiné osvědčila spolupráce se specifickou a různorodou komunitou umělců. Živelný styl lidi láká. Obzvláště dnešní generace mileniálů se chce neustále bavit, klasický retailový mix už jim nestačí. Proto i prozíravé developerské společnosti chtějí vnést do svých projektů netradiční zážitkové elementy a my jsme tu od toho, abychom propojili tyto zcela odlišné světy, kde každý mluví úplně jiným jazykem,” doplňuje Filip Žilka. 

Na české poměry gigantickém projektu Smíchov City je zajímavé právě i spojení velkého developera s menším kreativním operating partnerem  Dejsiprostor, který začínal pronájmem kontejnerů inovativním restauracím a barům v rámci projektu Manifesto Market na Florenci a Smíchově. V živé paměti Pražanů utkvěl i jejich nedávný velmi úspěšný pop-upový projekt Zahrada Savarin v opuštěném vnitrobloku nedaleko Václavského náměstí, který si během pouhého čtyřměsíčního fungování získal celou řadu příznivců a neustále přitahoval pozornost kvůli originálnímu kulturnímu vyžití pod širým nebem. “My všichni rádi cestujeme do zahraničí. V předních evropských velkoměstech, co udávají trendy nejen v oblasti gastronomie, často hledáme inspiraci. Ovšem co funguje tam, nemusí nutně klapat v Česku. Proto si vyzobáváme trendy, které by se mohly ujmout u nás. Při realizaci  a správě  destinací je třeba být připraven okamžitě reagovat  a rychle implementovat změny. Práce s živými destinacemi je nikdy nekončící příběh,” uzavírá Ivo Suchomel  z Dejsiprostor.

Podrobnější informace o projektu Smíchov City se dozvíte na webových stránkách developerské společnosti Sekyra Group - www.sekyragroup.cz.

Spolupráce na developerském projektu Smíchov City | Dejsiprostor Spolupráce na developerském projektu Smíchov City | Dejsiprostor Spolupráce na developerském projektu Smíchov City | Dejsiprostor Spolupráce na developerském projektu Smíchov City | Dejsiprostor Spolupráce na developerském projektu Smíchov City | Dejsiprostor Spolupráce na developerském projektu Smíchov City | Dejsiprostor Spolupráce na developerském projektu Smíchov City | Dejsiprostor Spolupráce na developerském projektu Smíchov City | Dejsiprostor