10 / 8 / 2023

V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a moderní sportoviště

10 / 8 / 2023

Dosud nevyužitý venkovní prostor přiléhající k průmyslovému areálu hloubětínské betonárny se proměnil v živé multifunkční sportoviště s občerstvením a hravým landscapingem a tím se stal novým magnetem k trávení volného času nejen obyvatel z přilehlých rezidencí. Koncept volnočasového areálu Triangl Park jsme navrhli a zrealizovali na klíč pro Metrostav Development a v současné době ho úspěšně provozujeme.

Do návrhu revitalizace území jsme zapojili širokou veřejnost a přizvali progresivní mladé architekty z U/U Studio, i zkušené projektanty z české odnože rakouské společnosti Schneestern, která staví luxusní asfaltové pumptracky.

Potřeba místa pro sportovní vyžití starších dětí i dospělých zaznívala při setkání s veřejností opakovaně. Řeka Rokytka a na ni vázaná přírodní území naopak vybízela k odpočinku a trávení volného času. Proto jsme do území nedaleko Parku Zahrádky na Praze 9 umístili volnočasový areál s pumptrackem a multifunkčním hřištěm 3v1, který má za cíl vybízet k rozvoji kreativity, vzájemné interakci mezi návštěvníky a navazování nových přátelství,“ říká Filip Adámek, kreativec ze společnosti Dejsiprostor. Hladký betonový povrch zakončený rádiusem je ideální pro kolečkové sporty, fotbalové brány nebo basketbalové koše poskytují zázemí k míčovým hrám.

Blízkou cyklostezku A26 spojující východní část Prahy s centrem města a vysočanskou inline stezku v Triangl Parku doplňuje mini U-rampa a nově dokončený asfaltový pumptrack vhodný pro všechny druhy kolečkových sportů. „Pumptrack je oblíbeným místem pro cyklisty, skateboardisty i koloběžkáře, kteří si rádi užívají adrenalinové aktivity a jeho začlenění do areálu dává návštěvníkům možnost trávit čas aktivním způsobem, případně se do těchto sportů nově zapojit,“ říká Martin Hrouda, architekt z U/U Studia, které finální koncept veřejného prostranství u hloubětínské betonárny navrhlo.

PUMPTRACKY JSOU „IN“

Pumptracky navíc zažívají v Česku obrovský boom. Jsou určeny pro širokou veřejnost od malých dětí až po seniory i profesionální sportovce. Jízda na něm zaměstná celé tělo i mysl a zároveň jezdce lépe naučí pracovat s těžištěm a obecně zlepšuje stabilitu, kterou lze později využít při jízdě v terénu. Velkou předností asfaltových pumptracků je možnost celoročního vyžití. Pokud existuje nekonečně zábavné sportoviště, je jím jednoznačně pumptrack,“ říká Filip Majkus, projektový manažer ze společnosti Schneestern, která pumptrack v Hloubětíně navrhla i postavila.

Pumptrack v Triangl Parku navíc doplňuje unikátní vyvýšená velkoplošná terasa s možností otevřených výhledů na celý areál i dění na adrenalinové dráze.

Součástí volnočasového areálu Triangl Park jsou také zatravněné terénní vlny s workoutovými prvky a posezením, které do území přináší více zeleně a dostatek soukromí k nerušenému odpočinku. Ideu nového lokálního centra doplňuje stánek s občerstvením a pravidelnou otevírací dobou, veřejné toalety a pravidelný kulturní a sportovní program pro všechny věkové kategorie.  

ŽIJEME KOMUNITNĚ

Rádi se propojujeme s místními a dáváme jim možnost se u nás realizovat. Každý prázdninový čtvrtek pořádáme na hřišti taneční lekce open-air zumby s instruktorkou Verčou Finferovou, úterky patří kruhovým tréninkům s Kubou Petrákem, od září spustíme workshopy na skateboardu pro děti s Kubou Pávem, zkušeným lektorem Skate Academy. Tímto krokem chceme nabídnout aktivní vyžití pro místní rodiny s dětmi a zároveň možnosti kroužku pro školáky ZŠ Elektra, která se nově otevře v září na Praze 9,“ říká Michaela Bugrisová, komunitní manažerka volnočasového areálu Triangl Park.

Mimo jiné u nás každý měsíc probíhají tematické akce doprovázené živým hudebním vystoupením a opékáním špekáčků, které si velmi rychle získaly popularitu místních. Doporučujeme sledovat naše sociální sítě Triangl Park, nebo komunitní nástěnku přímo v areálu, která se velmi osvědčila,“ doplňuje Bugrisová ze společnosti Dejsiprostor.

VSADILI JSME NA KVALITU A PROFESIONALITU

Společnost Schneestern je celosvětovým leaderem ve výstavbě snowparků špičkové úrovně, buduje také freestylové parky a luxusní pumptracky. / www.marosana.cz

U/U Studio je architektonický ateliér, jehož odborné členy spojuje vášeň pro skateboarding a cit pro vnímání veřejného prostoru. Filozofie studia spočívá v propojení freestylových sportů s plánováním měst a tím vytvoření atraktivních sociálních prostor pro širokou veřejnost. Za velký úspěch považují např. Čestné uznání za projekt Vltavská v Grand Prix Architektů v roce 2022. / www.uustudio.cz

Dejsiprostor je provozním partnerem pro veřejné a komerční prostory. Společně s investorem, architekty a dalšími subjekty se podílí na projektu revitalizace betonárny a vytváří komplexní koncepci veřejných a obchodních prostor s hlavním důrazem na místní komunitu a její potřeby. / www.dejsiprostor.cz

Více se o revitalizaci území dozvíte na webových stránkách www.revitalizacebetonarny.cz.

V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a sportoviště | Dejsiprostor V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a sportoviště | Dejsiprostor V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a sportoviště | Dejsiprostor V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a sportoviště | Dejsiprostor V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a sportoviště | Dejsiprostor V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a sportoviště | Dejsiprostor V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a sportoviště | Dejsiprostor V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a sportoviště | Dejsiprostor V Hloubětíně jsme otevřeli asfaltový pumptrack a sportoviště | Dejsiprostor